Seminar "Leverings(on)zekerheid?"

Over dit evenement

Categorie
Congressen
Organisator
Senior Professionals
Datum en tijd
8 apr. 2026 14:00 - 17:30
Locatie
Grand Hotel Wientjes, Stationsweg 7, Zwolle

Seminar "Leverings(on)zekerheid?"

Toen het bestuur van de sectie Senior Professionals eerder dit jaar begon aan de planning van dit seminar was nog niet te voorzien dat dit onderwerp zo buitengewoon actueel zou zijn als nu het geval is. De kranten, social media en TV-programma’s lopen over van opinies, vragen, debatten en polemieken over de mogelijke aanpak en oplossingen. 

Aan de orde komen o.a. : het inventariseren van de recente ontwikkelingen, van bestaande regels over rapportage en verantwoordelijkheden van de diverse instanties en ‘de markt’ en het vergroten van inzicht. Er blijkt hier en daar in de media en debatten ook nogal wat spraakverwarring en behoefte aan heldere definities. Misschien kan dit seminar bijdragen aan deze verheldering. 

PROGRAMMA

13.30 - 14.00 uur: Inloop/koffie en thee
14.00 - 14.15 uur: Welkom/introductie thema en sprekers door de voorzitter
14.15 - 16.00 uur (incl. 15 min. pauze): Bijdragen, paneldiscussie, Q&A met

Sybren de Jong, Gasunie
Over de methodiek en consultaties die leiden tot de jaarlijkse brief van Gasunie Transport Services (GTS) aan de Minister over leveringszekerheid van gas. Wat waren de hoofdconclusies voor het huidige 'gasjaar' en de verdere toekomst? Tevens zal hij ingaan op het belang van leveringszekerheid in een NW-EU perspectief en het spanningsveld tussen een (gereguleerde) vulgraad en een geliberaliseerde energiemarkt, die uitgaan van marktwerking.

Jasper Meijering, COVA
Over de achtergronden en activiteiten voor het managen van de strategische olievoorraden sinds de jaren '70. Kunnen we daar van leren hoe we moeten omgaan met het versterken van leveringszekerheid van gas, ondanks de verschillen tussen olie- en gasmarkt, de infrastructuur en internationale afspraken?

Lucia van Geuns, The Hague Center for Strategic Studies (HCSS)
Over het werk en de hoofdconclusies van de Mijnraad met betrekking tot leveringszekerheid van gas en de verdere initiatieven van HCSS om te komen tot meer inzicht en eventuele initiatieven op het gebied van energiezekerheid.

16.15 - 17.30 uur: Netwerken met een hapje/drankje